W sobotę 14 stycznia 2017 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Baninie spotkali się na corocznej naradzie prezesi i komendanci oddziałów gminnych ZOSP RP województwa pomorskiego.GALERIA ZDJĘĆ

W naradzie wzięli udział przedstawiciele oddziałów gminnych ZOSP RP  z całego województwa pomorskiego. Naradę tradycyjnie prowadził dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa pomorskiego druh Grzegorz PLADZYK. W naradzie wziął również udział  Burmistrz Gminy Żukowo Pan Wojciech Kankowski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kartuzach druh Edmund Kwidziński, oraz gospodarz obiektu- prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Baninie druh Daniel Hinz.

Tematyka spotkania obejmowała przedstawienie informacji- sprawozdania z działań podejmowanych przez oddział Wojewódzki ZOSP RP województwa pomorskiego w 2016 roku. Prowadzący poinformował zebranych o pomocy udzielonej jednostkom OSP i oddziałom w ubiegłym roku. Przedstawiono między innymi informacje o liczbie dotacji do umundurowania i wyposażenia osobistego strażaków. W roku ubiegłym, mimo mimo braku dotacji z MSW realizowanej przez związek ochotniczych Straży pożarnych RP udało się dofinansować w województwie pomorskim zakup 2 średnich samochodów pożarniczych dofinansowanych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

25 marca 2017. Zwyczajny Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa pomorskiego w Gniewinie.

21-23 kwietnia 2017. Szkolenie opiekunów młodzieżowych drużyn pożarniczych.

22 kwietnia 2017. eliminacje wojewódzkie OTWP w Kwidzynie.

22 kwietnia 2017. Mistrzostwa Polski OSP w maratonie rowerowym - Warszawa.

19 maja 2017. Obchody Dnia Strażaka- koncert Piotra Rubika.

03 czerwca 2017. Ogólnopolski zlot samochodów strażackich OSP Pawłowo.

23.06.2017 Obóz MDP Wambierzyce I turnus- wyjazd z Pruszcza Gd.

04.07.2017 Obóz MDP Wambierzyce II turnus- wyjazd z Pruszcza Gd.

0209989
1967