Aktualności

     

   Dzisiaj w godzinach porannych do Bazy Szkoleniowej MDP należącej do Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa pomorskiego dotarły autokary z uczestnikami pierwszego turnusu. Pierwsza grupa liczy 79 młodych strażaków z całego województwa pomorskiego. Uczestnikami opiekuje się doświadczona kadra wychowawcza i pożarnicza mająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tej placówki.

   Niestety w tym roku placówka nie mogła skorzystać z dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazywanego za pośrednictwem Komendanta Głównego PSP. Przyczyną takiej sytuacji jest zbyt późne przekazanie informacji o możliwości pozyskania tych środków- część oddziałów wojewódzkich była zmuszona do rezygnacji z organizowania obozów. Między innymi w Wambierzycach miała wypoczywać grupa członków MDP z województwa zachodniopomorskiego- niestety młodzież została w domu.

   Młodzież z województwa pomorskiego podczas pobytu na ziemi kłodzkiej poza wypoczynkiem i szkoleniem pożarniczym będzie zwiedzała wiele ciekawych miejsc. między innymi odwiedzą labirynt Błędnych Skał, podziemia twierdzy kłodzkiej, czy kopalnię węgla kamiennego w Nowej Rudzie. Będą również wędrowali po Górach Stołowych oraz zdobędą  odznaki i specjalności pożarnicze dla MDP. Ale najważniejszym będzie satysfakcja z pobytu w tak ciekawym miejscu i wiele nowych znajomości i przyjaźni wśród rówieśników

 

Multimedia

Trenażer dla OSP i MDP


Trenażer dla OSP i MDP do nauki użycia gaśnic. bezpieczny, wielorazowego użytku zasilany gazem propan-butan z butli 11,5 kg.

Narada w Główczycach


Zapraszamy do oglądania krótkiej viedo relacji z narady prezesów i komendantów gminnych województwa pomorskiego z udziałem Mistrza Polski w STIHL TIMBERSPOTRS druha Jacka Groenwald oraz przedstawicieli Zarządu Głównego ZOSP RP i firmy STIHL .

Strażak kolekcjoner


Materiał zamieszczony na Trójmiasto.tv autorstwa Jakuba Gilewicza o kolekcjonerskiej pasji dyrektora Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP województwa pomorskiego Dh Grzegorza Pladzyka.

Węzły do zawodów MDP

Kalendarz Strażaka Ochotnika

 

25 marca 2017. Zwyczajny Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa pomorskiego w Gniewinie.

21-23 kwietnia 2017. Szkolenie opiekunów młodzieżowych drużyn pożarniczych.

22 kwietnia 2017. eliminacje wojewódzkie OTWP w Kwidzynie.

22 kwietnia 2017. Mistrzostwa Polski OSP w maratonie rowerowym - Warszawa.

19 maja 2017. Obchody Dnia Strażaka- koncert Piotra Rubika.

03 czerwca 2017. Ogólnopolski zlot samochodów strażackich OSP Pawłowo.

23.06.2017 Obóz MDP Wambierzyce I turnus- wyjazd z Pruszcza Gd.

04.07.2017 Obóz MDP Wambierzyce II turnus- wyjazd z Pruszcza Gd.

0271908
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
483
211
694
1531
5849
13506
271908

Prognoza na dziś
1632

Online (15 minutes ago):4

Twój IP:54.162.184.214

Młodzież

Informacje dotyczące działalności młodzieżowych drużyn pożarniczych: regulaminy, druki, materiały szkoleniowe, projekty działalności. szkolenie członków i dowódców MDP oraz informacje o obozach szkoleniowych.

Wydawnictwa

   Oddział Wojewódzki ZOSP RP woj. pomorskiego od wielu lat jest wydawcą książek akcydensowych dla ochotniczych straży pożarnych, Państwowej Straży Pożarnej. oraz serii szkoleniowej ABC STRAŻAKA OCHOTNIKA liczącej 25 pozycji książkowych.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 
Więcej

OTWP

   Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej jest rozgrywany nieprzerwanie od 1978 roku. Turniej ma celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa ludności, a szczególnie zasad bezpieczeństwa pożarowego. W zakładce wiele ciekawych materiałów na Turniej.

Katalog handlowy

Tu jest dostępny ogólnopolski katalog sprzętu pożarniczego oferowanego Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, przygotowany przez Oddział Wojewódzki ZOSP RP województwa pomorskiego. Sprzęt można zamawiać poprzez biura oddziałów wojewódzkich i biura terenowe Związku OSP RP. 
...

Przejź do katalogu

Galerie zdjęć

S5 Box