Dzisiaj w godzinach porannych do Bazy Szkoleniowej MDP należącej do Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa pomorskiego dotarły autokary z uczestnikami pierwszego turnusu. Pierwsza grupa liczy 79 młodych strażaków z całego województwa pomorskiego. Uczestnikami opiekuje się doświadczona kadra wychowawcza i pożarnicza mająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tej placówki.

Niestety w tym roku placówka nie mogła skorzystać z dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazywanego za pośrednictwem Komendanta Głównego PSP. Przyczyną takiej sytuacji jest zbyt późne przekazanie informacji o możliwości pozyskania tych środków- część oddziałów wojewódzkich była zmuszona do rezygnacji z organizowania obozów. Między innymi w Wambierzycach miała wypoczywać grupa członków MDP z województwa zachodniopomorskiego- niestety młodzież została w domu.

Młodzież z województwa pomorskiego podczas pobytu na ziemi kłodzkiej poza wypoczynkiem i szkoleniem pożarniczym będzie zwiedzała wiele ciekawych miejsc. między innymi odwiedzą labirynt Błędnych Skał, podziemia twierdzy kłodzkiej, czy kopalnię węgla kamiennego w Nowej Rudzie. Będą również wędrowali po Górach Stołowych oraz zdobędą  odznaki i specjalności pożarnicze dla MDP. Ale najważniejszym będzie satysfakcja z pobytu w tak ciekawym miejscu i wiele nowych znajomości i przyjaźni wśród rówieśników

25 marca 2017. Zwyczajny Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa pomorskiego w Gniewinie.

21-23 kwietnia 2017. Szkolenie opiekunów młodzieżowych drużyn pożarniczych.

22 kwietnia 2017. eliminacje wojewódzkie OTWP w Kwidzynie.

22 kwietnia 2017. Mistrzostwa Polski OSP w maratonie rowerowym - Warszawa.

19 maja 2017. Obchody Dnia Strażaka- koncert Piotra Rubika.

03 czerwca 2017. Ogólnopolski zlot samochodów strażackich OSP Pawłowo.

23.06.2017 Obóz MDP Wambierzyce I turnus- wyjazd z Pruszcza Gd.

04.07.2017 Obóz MDP Wambierzyce II turnus- wyjazd z Pruszcza Gd.

0192142
1982