Aktualności

     

Zimowa noc, a jednak pełna ciepła...Pełna dobrych słów, szczerych życzeń, odświętnych spotkań z opłatkiem w dłoni ...Staropolski obyczaj - Wigilia. Ten wieczór ma wyjątkowy charakter, znikają podziały, powraca nadzieja na lepsze dni. to żywa tradycja w polskich  rodzinach, również wśród strażackiej braci. To chwila wytchnienia, spotkania w gronie kolegów, przyjaciół i sympatyków naszej służby.

To czas podziękowań za całoroczne zaangażowanie w życie lokalnych społeczności, za niezmienną gotowość służenia ludziom w potrzebie, za wypełnianie treścią rycerskich tradycji i zawołania " Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"  Serdecznie dziękuję za mijający rok aktywności we wszystkich dziedzinach , gdzie strażacka inicjatywa i zaangażowanie tworzą nowe dobra, wzbogacają życie małych Ojczyzn.

To tworzy piękny dorobek naszej organizacji tak ściśle związanej z życiem społeczności , w której działamy. Za każdą inicjatywę , dziękuję. Serdeczne podziękowania składam naszym partnerom i sympatykom naszego ruchu za codzienną współprace wspieranie społecznej aktywności.

Okres Świat Bożego Narodzenia i początek Nowego Roku to też czas nowych planów.

Przed nami rok ważny dla każdego Polaka - setna rocznica odzyskania przez  Polskę Niepodległości. W ochronie polskości, naszej mowy i obyczajów swój znaczący udział mają pokolenia strażaków.  Oddajemy hołd bohaterom tamtych lat, niech ożyje pamięć o nich w ich miejscowościach, niech Apel Niepodległości stanie się piękną lekcją historii dla młodego pokolenia. Warto odszukać w pamięci naszych sąsiadów , w strażackich kronikach i monografiach tych, którzy w walce o wolną samorządną Polskę zapłacili nieraz najwyższą cenę.

Niech ten rok będzie pełen świątecznego nastroju i dumy z dokonań naszych poprzedników, a nam da satysfakcję z przynależności do strażackiej wspólnoty.

Życzę dobrego roku, wielu zrealizowanych pomysłów, bezpiecznego szycia, życzliwości otoczenia, szczęścia i pomyślności w pracy i życiu osobistym, satysfakcji ze społecznego zaangażowania.

Niech ciepło świątecznych spotkań towarzyszy nam w każdym dniu...

prezes

Zarządu Głównego Związku OSP RP

Waldemar Pawlak

 

Multimedia

Trenażer dla OSP i MDP


Trenażer dla OSP i MDP do nauki użycia gaśnic. bezpieczny, wielorazowego użytku zasilany gazem propan-butan z butli 11,5 kg.

Narada w Główczycach


Zapraszamy do oglądania krótkiej viedo relacji z narady prezesów i komendantów gminnych województwa pomorskiego z udziałem Mistrza Polski w STIHL TIMBERSPOTRS druha Jacka Groenwald oraz przedstawicieli Zarządu Głównego ZOSP RP i firmy STIHL .

Strażak kolekcjoner


Materiał zamieszczony na Trójmiasto.tv autorstwa Jakuba Gilewicza o kolekcjonerskiej pasji dyrektora Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP województwa pomorskiego Dh Grzegorza Pladzyka.

Węzły do zawodów MDP

Kalendarz Strażaka Ochotnika

 

25 marca 2017. Zwyczajny Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa pomorskiego w Gniewinie.

21-23 kwietnia 2017. Szkolenie opiekunów młodzieżowych drużyn pożarniczych.

22 kwietnia 2017. eliminacje wojewódzkie OTWP w Kwidzynie.

22 kwietnia 2017. Mistrzostwa Polski OSP w maratonie rowerowym - Warszawa.

19 maja 2017. Obchody Dnia Strażaka- koncert Piotra Rubika.

03 czerwca 2017. Ogólnopolski zlot samochodów strażackich OSP Pawłowo.

23.06.2017 Obóz MDP Wambierzyce I turnus- wyjazd z Pruszcza Gd.

04.07.2017 Obóz MDP Wambierzyce II turnus- wyjazd z Pruszcza Gd.

0271907
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
482
211
693
1531
5848
13506
271907

Prognoza na dziś
1632

Online (15 minutes ago):3

Twój IP:54.162.184.214

Młodzież

Informacje dotyczące działalności młodzieżowych drużyn pożarniczych: regulaminy, druki, materiały szkoleniowe, projekty działalności. szkolenie członków i dowódców MDP oraz informacje o obozach szkoleniowych.

Wydawnictwa

   Oddział Wojewódzki ZOSP RP woj. pomorskiego od wielu lat jest wydawcą książek akcydensowych dla ochotniczych straży pożarnych, Państwowej Straży Pożarnej. oraz serii szkoleniowej ABC STRAŻAKA OCHOTNIKA liczącej 25 pozycji książkowych.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 
Więcej

OTWP

   Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej jest rozgrywany nieprzerwanie od 1978 roku. Turniej ma celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa ludności, a szczególnie zasad bezpieczeństwa pożarowego. W zakładce wiele ciekawych materiałów na Turniej.

Katalog handlowy

Tu jest dostępny ogólnopolski katalog sprzętu pożarniczego oferowanego Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, przygotowany przez Oddział Wojewódzki ZOSP RP województwa pomorskiego. Sprzęt można zamawiać poprzez biura oddziałów wojewódzkich i biura terenowe Związku OSP RP. 
...

Przejź do katalogu

Galerie zdjęć

S5 Box