Zimowa noc, a jednak pełna ciepła...Pełna dobrych słów, szczerych życzeń, odświętnych spotkań z opłatkiem w dłoni ...Staropolski obyczaj - Wigilia. Ten wieczór ma wyjątkowy charakter, znikają podziały, powraca nadzieja na lepsze dni. to żywa tradycja w polskich  rodzinach, również wśród strażackiej braci. To chwila wytchnienia, spotkania w gronie kolegów, przyjaciół i sympatyków naszej służby.

To czas podziękowań za całoroczne zaangażowanie w życie lokalnych społeczności, za niezmienną gotowość służenia ludziom w potrzebie, za wypełnianie treścią rycerskich tradycji i zawołania " Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"  Serdecznie dziękuję za mijający rok aktywności we wszystkich dziedzinach , gdzie strażacka inicjatywa i zaangażowanie tworzą nowe dobra, wzbogacają życie małych Ojczyzn.

To tworzy piękny dorobek naszej organizacji tak ściśle związanej z życiem społeczności , w której działamy. Za każdą inicjatywę , dziękuję. Serdeczne podziękowania składam naszym partnerom i sympatykom naszego ruchu za codzienną współprace wspieranie społecznej aktywności.

Okres Świat Bożego Narodzenia i początek Nowego Roku to też czas nowych planów.

Przed nami rok ważny dla każdego Polaka - setna rocznica odzyskania przez  Polskę Niepodległości. W ochronie polskości, naszej mowy i obyczajów swój znaczący udział mają pokolenia strażaków.  Oddajemy hołd bohaterom tamtych lat, niech ożyje pamięć o nich w ich miejscowościach, niech Apel Niepodległości stanie się piękną lekcją historii dla młodego pokolenia. Warto odszukać w pamięci naszych sąsiadów , w strażackich kronikach i monografiach tych, którzy w walce o wolną samorządną Polskę zapłacili nieraz najwyższą cenę.

Niech ten rok będzie pełen świątecznego nastroju i dumy z dokonań naszych poprzedników, a nam da satysfakcję z przynależności do strażackiej wspólnoty.

Życzę dobrego roku, wielu zrealizowanych pomysłów, bezpiecznego szycia, życzliwości otoczenia, szczęścia i pomyślności w pracy i życiu osobistym, satysfakcji ze społecznego zaangażowania.

Niech ciepło świątecznych spotkań towarzyszy nam w każdym dniu...

prezes

Zarządu Głównego Związku OSP RP