W sobotę 3 marca 2018 r. na Hali Widowiskowo – Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, odbył się V Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych. W imprezie wzięli udział zwycięzcy powiatowych eliminacji oraz gospodarze OSP Luzino.

Po 6 godzinach sportowej rywalizacji najlepszą drużyną Pomorza zostało OSP Sierakowice, które w wielkim finale , po golu zdobytym w ostatnich sekundach meczu, pokonało OSP Łebunia 2:1. Na najniższym stopniu podium stanęło OM ZOSP Reda-Rumia.

Gospodarze OSP Luzino w ostatecznym rozrachunku zajęło 7 lokatę.

Po finale  odbyła się uroczystość zakończenia turnieju, w której uczestniczyli wspomniani wcześniej Jarosław Wejer- Wójt Gminy Luzino, , dh  Zygmunt Tomczonek, dh. Sławomir Miotk  oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie bryg. Jacek Niewęgłowski i Piotr Klecha- dyrektor GOSRiT Luzino i Prezes Pomorskiego LZS.

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe statuetki : „Diabelskie Skrzypce” oraz nagrody ufundowane przez Gminę Luzino,  Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. pomorskiego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Ponadto najlepsza trójka imprezy otrzymała komplet medali.

Najlepszym bramkarzem mistrzostw uznano Marcina Latuszek ( OSP Hel), najlepszym zawodnikiem: Kąkol Jakub ( OSP Sierakowice). Wyróżniono również najlepszych zawodników z każdej drużyny: OSP Wałdowo- Wróblewski Rafał, OSP Hel- Dorsz Adam, OSP Gdańsk- Świbno ; Młodzianowski Maciej, OSP Sierakowice- Hinca Sebastian, OSP Luzino – Paszki Stanisław, OSP Pęplino – Gołaszewski Szymon, OSP Czarne – Kopot Piotr, OSP Łebunia – Maszota Damian, OM ZOSP Reda-Rumia; Szutenberg Gracjan.

Końcowa kolejność V Wojewódzkiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych Luzino 2018:

1. OSP Sierakowice
  2. OSP Łebunia
  3. OM ZOSP RP Reda- Rumia
  4. OSP Pęplino
  5. OSP Czarne
  6. OSP Wałdowo
  7. OSP Luzino
  8. OSP Nowy Dwór Gdański
  9. OSP Gdańsk Świbno
  10. OSP Hel

Organizatorzy imprezy:   Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. Pomorskiego, Gmina Luzino,  Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku,  Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Luzinie, OSP Luzino i GOSRiT Luzino.

Patrona honorowy objęli: Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, który ufundował również nagrody dla uczestników turnieju oraz Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski.

LUZINO V WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ LUZINO 2018
_LUZINO V WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ LUZINO 2018
LUZINO V WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ LUZINO 2018

25 marca 2017. Zwyczajny Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa pomorskiego w Gniewinie.

21-23 kwietnia 2017. Szkolenie opiekunów młodzieżowych drużyn pożarniczych.

22 kwietnia 2017. eliminacje wojewódzkie OTWP w Kwidzynie.

22 kwietnia 2017. Mistrzostwa Polski OSP w maratonie rowerowym - Warszawa.

19 maja 2017. Obchody Dnia Strażaka- koncert Piotra Rubika.

03 czerwca 2017. Ogólnopolski zlot samochodów strażackich OSP Pawłowo.

23.06.2017 Obóz MDP Wambierzyce I turnus- wyjazd z Pruszcza Gd.

04.07.2017 Obóz MDP Wambierzyce II turnus- wyjazd z Pruszcza Gd.

Twój IP:54.224.2.123

Przejź do katalogu