Na 48 sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni przegłosowali uchwałę o udzieleniu dofinansowania dla jednostek OSP.

Fot. Aleksander Olszak, https://pomorskie.eu/-/pol-miliona-zlotych-dla-strazakow-ochotnikow-radni-sejmiku-jednoglosnie-za-dofinansowaniem-zakupu-sprzetu-ratowniczego

Pieniądze z dofinansowania będą przeznaczone na zakup nowych pomp, agregatów i pił ratowniczych. Jednostki, o których dziś mówimy, funkcjonują w ramach krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i działają bardzo sprawnie - powiedział marszałek województwa pomorskiego. Strażacy ochotnicy uczestniczą w licznych interwencjach lokalnych i nie tylko, to właśnie oni bardzo często są, jako pierwsi na miejscu zdarzenia - dodał marszałek. Nowy sprzęt otrzyma 77 jednostek OSP z 44 gmin na pomorzu, za przekazaną kwotę zakupimy 14 motopomp, 16 agregatów prądotwórczych. Jednostki otrzymają również piły ratownicze, pompy szlamowe i pływające motopompy

Dodatkowe dofinansowanie

Specjalną dodatkową dotację wysokości 5 000 zł, na zakup środków ratowniczych otrzymały jednostki OSP z Czarnej Dąbrówki, Dzierżążna i Karsina, zakupią one latarki i saperki strażackie. OSP Przodkowo otrzyma pieniądze na zakup defibrylatora i komputera sterującego fantomem do ćwiczeń z pierwszej pomocy. Wymienione trzy jednostki wyróżniają się inicjatywami z zakresu bezpieczeństwa ludności  i ochrony przeciwpożarowej- zaznaczył marszałek Struk. Za swoją działalność, jednostki zostały docenione otrzymując od Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, statuetki Florianów. Nowoczesny sprzęt kosztuje, podziękowania dla samorządu, za docenienie działalności wyróżnionych jednostek, złożył Edmund Kwidziński ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Pomorskiego.

Twój IP:54.172.40.93