W ostatni dzień sierpnia w Harcerskiej Bazie Obozowej Leśna Huta, strażacy z OSP w Czarnej Wodzie wraz z prezesem Waldemarem Kropidłowskim oraz naczelnikiem Marleną Solecką, zorganizowali po raz jedenasty, Wojewódzki Marsz na Orientację drużyn MDP z woj. pomorskiego.

Na zawody zgłosiło się blisko 50 drużyn z całego województwa, łącznie 350 osób, każda z drużyn składała się z 6 zawodników i 1 opiekuna. Pierwsi uczestnicy przybyli do bazy rajdu  już w czwartek po południu, o godzinie osiemnastej nastąpiła rejestracja drużyn, a po niej  wspólna integracja, kiedy już zapadł zmrok 20 drużyn z grupy młodszej wyruszyło na trasę rajdu nocnego, na który składały się 2 punkty teoretyczne oraz 6 punktów zadaniowych. Zadania jakie należało wykonać to min. napełnienie wiadra wodą za pomocą własnej garderoby, slalom w zszytych spodniach z ominięciem pachołków i inne. Grupy starsze startowały w marszu dziennym, na trasie na 30 drużyn czekało 15 punktów z zadaniami, min. „Runmagedon” - tor przeszkód zbudowany z opon z przeszkodą wodną, „Bowling” – przewracanie kręgli strumieniem wody z hydronetki, „Foka” – ślizg ciałem na plandece z pianą, bieg do stolika, wypicie wody z kubka i powrót na start, „Miłość w Zakopanem” - w zadymionym pomieszczeniu należy odnaleźć poszkodowanego, wynieść i udzielić pierwszej pomocy, oraz inne.

Drużyny , które wyruszyły na trasę marszu dziennego musiały przebyć blisko 26 km, odnaleźć w kolejności 15 punktów z zadaniami, posługując się mapą z zaznaczoną trasą i kompasem, równocześnie na stadionie w Czarnej Wodzie odbywała się spartakiada składająca się z 12 konkurencji.

Wszystkie zadania na trasie wymagały  dobrego zgrania, pracy zespołowej, kreatywnego myślenia oraz zręczności i sprawności fizycznej, czyli cech, które charakteryzują przyszłych strażaków.

Końcowa Klasyfikacja XI Wojewódzkiego Marszu na Orientację MDP

Grupa Młodsza

1. MDP Bytonia
  2. MDP Włynkowo