fot: internet/OSP Ostrzyce

Drużyna OSP Ostrzyce wywalczyła drugie miejsce w wyścigu łodzi wiosłowych, trzecie w podejmowaniu tonącego z wody do łodzi wiosłowej, co w klasyfikacji końcowej dało dobre szóste miejsce wsród 29 załóg OSP z całej Polski.

XIII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym w Licheniu Starym. W rywalizacji wzięło udział 29 załóg OSP z całej Polski, w tym dwie z terenu powiatu kartuskiego. Kaszubskich strażaków reprezentowali ochotnicy Ostrzyc i Brodnicy Górnej.

Mistrzostwa rozegrane zostały w siedmiu podstawowych konkurencjach na wodzie i lądzie oraz kategorii specjalnej. W konkurencjach rozgrywanych z użyciem łodzi motorowych Mistrzostwa były rozgrywane z podziałem na klasy silników łodzi motorowych. Do startu w Mistrzostwach, zgodnie z regulaminem, dopuszczono łodzie motorowe w dwóch klasach mocy silnika, określonych w koniach mechanicznych (KM):

• I klasa – do 49 KM
  • II klasa – od 50 KM

Rywalizacja odbyła się w 7 konkurencjach podstawowych Mistrzostw:

• Budowa wału przeciwpowodziowego,
  • Rzuty ratownicze kołem i rzutką ratunkową, ,
  • Podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, ,
  • Wyścig łodzi wiosłowych, ,
  • Holowanie łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem, ,
  • Podejmowanie tonącego z wody do łodzi wiosłowej, ,
  • Manewrowanie łodzią motorową – slalom,

oraz w dwóch konkurencjach specjalnych zorganizowanych przez Partnerów Mistrzostw:

• Konkurencji specjalnej „Waterfighter”oraz„Triage”

Zmagania w dwóch konkurencjach strażacy z Ostrzyc zakończyli stając na podium. Wywalczyli drugie miejsce w wyścigu łodzi wiosłowych oraz trzecie miejsce w podejmowaniu tonącego z widy do łodzi wiosłowej. Wyniki w poszczególnych konkurencjach złożyły się na szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej. Druhowie z Brodnicy Górnej zajęli 15, miejsce.

fot: internet/OSP Ostrzyce

fot: nadesłane/ZOSP RP

Wyniki XIII Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym:

Konkurencja I: Budowa Wału Przeciwpowodziowego:
1. OSP Kaniów (śląskie)
2. OSP Krzywiń (wielkopolskie)
3. OSP Bratian (warmińsko-mazurskie)

Konkurencja II: Rzuty ratownicze kołem i rzutką ratunkową:
1. OSP Krzywin (wielkopolskie)
2. OSP Budzisław Kościelny (wielkopolskie)
3. OSP Licheń Stary (wielkopolskie)

Konkurencja III: Holowanie łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem w klasie łodzi do 49 KM: