Z życia OSP

2 lutego w hali Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy (pow. słupski) rozegrano Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych. Stawką był awans do turnieju wojewódzkiego.

19 stycznia 2019 roku w Wiejskim Domu Kultury we Wrzącej odbyło się zebranie sprawozdawcze miejscowej OSP.

Każdego roku strażacy z gminy Kobylnica sprawdzają gotowość operacyjną swoich jednostek oraz sprawność podejmowania działań podczas symulowanych zdarzeń. W tym roku stanęli wobec zagrożenia budynku, pożaru i konieczności udzielenia pomocy poszkodowanym w najróżniejszych zdarzeniach.

Druhowie z OSP Wrząca od 60 lat stoją na straży bezpieczeństwa

W 2018 roku minęła okrągła rocznica powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrzącej (gm. Kobylnica, pow. słupski, woj. pomorskie). Jej założycieli nie ma już na naszym świecie. Zamierzchłe czasy, kiedy jednostka dopiero co się kształtowała, pamięta natomiast druh Roman Wilkos (aktualnie wieloletni prezes OSP Wrząca), który zasilił jej szeregi sześć lat później. Noszenie munduru strażaka i pomoc ludziom były dla nastoletniego wówczas Romana ogromną dumą i spełnieniem dziecięcych marzeń.

 

fot. AL

15 zespołów członków czynnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Sulęczyno wzięło udział w niedzielnych zawodach w sporcie pożarniczym. W konkurencjach regulaminowych, jak również w ćwiczeniu alarmowo-bojowym bezkonkurencyjni wśród członków czynnych okazali się druhowie z Sulęczyna.

S5 Box