Z życia OSP

W dniach 14- 15 września w miejscowości Kluszkowce w gminie Czorsztyn woj. małopolskie strażacy z jednostki OSP Świbno w sile dwóch drużyn rywalizowali po raz pierwszy i z pewnością nie ostatni w VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie w Sportach Pożarniczych.

Wygląd jednej ze ścian budynku, w którym działa jednostka OSP w Sierakowie gm. Kobylnica, powiat słupski, w pełni oddaje charakter i trud służby, jaką codziennie pełnią strażacy– ochotnicy. Wyjątkowe graffiti ukazujące przebieg akcji gaśniczej wykonane zostało przez jednego z topowych artystów - grafficiarzy w Polsce. W trzy dni Tomasz „Cukin” Żuk namalował obraz, obok którego trudno przejść obojętnie.

 

Poranny rozruch, ćwiczenia musztry, rozwijanie węży, podawanie prądów wody, sztafeta pożarnicza, ale też relaks w postaci wyjścia na basen, do aquaparku, czy parku linowego - tak spędza czas 35 dzieci i młodzieży z terenu gminy Sulęczyno, które przebywają na obozie pożarniczym w Człuchowie. Uczą się tam nie tylko podstaw pożarnictwa, ale też dyscypliny, odpowiedzialności, współpracy w grupie i zdrowego współzawodnictwa.

 

Sprawdzian zasad działania służb.

Sprawdzian sprzętu, umiejętności ludzi, taktyki działań. 19 września 2019 roku w Zębowie gm. Kobylnica, powiat słupski zorganizowano Powiatowe Ćwiczenia Obronne, w których, oprócz strażaków, uczestniczyli też m.in.: policjanci, pracownicy sanepidu oraz strażnicy gminni.

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP

9 czerwca 2019 roku na boisku sportowym w Kwakowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze. Wzięło w nich udział pięć jednostek OSP Gminy Kobylnica, które wystawiły dziewięć drużyn: pięć męskich, trzy młodzieżowe chłopców i jedną kobiecą.

 

S5 Box